baner-top

baner prawy

VI Forum Dziennika Polskiego

W dniu 13 października w EXPO Kraków odbyło się najważniejsze gospodarcze wydarzenie tej jesieni: VI Forum Przedsiębiorców.
Obok wiceminister rozwoju Jadwigi Emilewicz i dyrektora Martina Grossmanna z rządu Bawarii, w konferencji wzięło udział wielu przedstawicieli biznesu, w tym liderzy organizacji współtworzący pod patronatem „Dziennika Polskiego” Forum Przedsiębiorców Małopolski.
Tematem spotkania był  „Małopolski przedsiębiorca w Europie. Jak wykorzystać doświadczenia firm niemieckich (na przykładzie Bawarii)”.
Do założeń ustawy o samorządzie gospodarczym odnieśli się uczestnicy VI Forum Przedsiębiorców Małopolski „Dziennika Polskiego”. Na ręce wiceminister rozwoju Jadwigi Emilewicz przekazali apele w tej sprawie. W petycji do premier Beaty Szydło przedstawiciele Małopolskiego Porozumienia Organizacji Gospodarczych zwracają uwagę, że uchwalenie ustawy o zakazie handlu w niedziele doprowadzi do likwidacji takich wydarzeń, jak targi na krakowskim Rynku.
- Jarmarki i targi to miejsce corocznych spotkań, ich celem jest prezentacja rękodzieła, sztuki ludowej, promocja regionu - podkreślał prezes MPOG Andrzej Tutajewski.
-Targi to niecodzienny format, mam nadzieję, że ta korekta szybko zostanie wprowadzona - dawała nadzieję krakowskim kupcom wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Mniej przychylnie odniosła się do drugiej petycji, skierowanej do jej szefa - wicepremiera i ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego. W niej MPOG sprzeciwia się sposobowi, w jaki rząd chce tworzyć obowiązkowy samorząd gospodarczy.
- Projekt ustawy o obowiązkowym samorządzie gospodarczym nie jest gotowy, bo jest duży opór społeczny dla takiego rozwiązania - podkreśliła wiceminister Emilewicz. I zapewniła, że ustawa zostanie stworzona wspólnie z przedsiębiorcami po szerokich konsultacjach.