baner-top

baner prawy

Małopolski Związek Pracodawców Lewiatan

pin-alt ul. Kościuszki 43, 30-114 Kraków

phone-hang-up tel./fax. 12 421 59 99, tel. 12 294 06 03
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , www.pracodawcy.org.pl


Małopolski Związek Pracodawców jest członkiem i jednym z najprężniej działających Związków Regionalnych Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych LEWIATAN pod przewodnictwem Pani Prezydent Henryki Bochniarz. Szczycimy się faktem, iż nasi przedstawiciele pracują w Radzie Głównej i Radzie Regionów Konfederacji przez co aktywnie wspieramy ogromną większość podejmowanych przez PKPP Lewiatan inicjatyw. Ponadto od 2005 r. Małopolski Związek Pracodawców jest członkiem międzynarodowej branżowej organizacji pracodawców CEEMET z siedzibą w Brukseli (www.ceemet.org). W ostatnim okresie MZP włączył się również w działania projektowe współfinansowane ze środków UE w obrębie EFS i Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL.

MZP skupia obecnie około stu firm działających na terenie regionu małopolskiego, a w każdym kolejnym roku członków jest coraz więcej. Aktywną działalność rozpoczęto w 1999r. kiedy to związek został zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Krakowie na mocy Ustawy z dnia 23 maja 1991 r. o Organizacjach Pracodawców (91 D.U.235). Ustawa ta nadaje szczególne uprawnienia czyniąc MZP, obok związków pracowniczych, obligatoryjnym partnerem dla władzy samorządowej i centralnej zwłaszcza w zakresie konsultowania działalności ustawodawczej. Nasi członkowie zasiadają między innymi w wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego i Wojewódzkiej Radzie Zatrudnienia.